Galeria zdjęć

W Ćmińsku palił się kurnik. Walka z ogniem trwała kilka godzin

2023-09-26 19:25

Świętokrzyscy strażacy przez około siedem godzin walczyli z ogniem w Ćmińsku (gmina Miedziana Góra). Palił się kurnik, z którego ewakuowano kilkanaście tysięcy ptaków.

- Zgłoszenie do kieleckich strażaków dotarło około godziny 15. Z ogniem walczy 15 zastępów straży pożarnej przy użyciu drabiny mechanicznej. Ewakuowano około 13 tysięcy ptaków z części kurnika, którą udało się ochronić - informuje Beata Gizowska, rzeczniczka PSP Kielce.

Teren kurnika w Ćmińsku został zabezpieczony. Straż Pożarna zakończyła walkę z ogniem przed godziną 22 wieczorem. - Na miejscu działało 17 zastępów straży, w sumie około 70 ratowników. Z budynku ewakuowali blisko 16 tysięcy kurczaków, Niestety, pozostałych nie udało się uratować. Dzięki szybkiej akcji znaczna część budynku została ocalona - relacjonowała Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Pożar hali w Wólce Kosowskiej. Płoną tekstylia w chińskim centrum handlowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE