Galeria zdjęć

Trwa remont Alei IX Wieków Kielc. Kierowcy nadal muszą liczyć się z utrudnieniami

2023-09-27 15:37

Aleja IX Wieków - jedna z głównych ulic w Kielcach, jest w trakcie remontu. To oznacza duże utrudnienia dla kierowców!

Nie wszyscy kierowcy zdążyli się jeszcze przyzwyczaić do zmian i nowej organizacji ruchu. Przejazd Aleją IX Wieków oznacza dziś drogę przez mękę.

Remont na IX Wieków Kielc. Jakie zmiany w ruchu?

Co trzeba wiedzieć, jeśli podróżujemy tym rejonem Kielc? Przypomnijmy, od ponad tygodnia obowiązuje drugi etap zmian w organizacji ruchu. Zamknięta dla ruchu kołowego jest północna jezdnia al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z ul. Starodomaszowską/Bodzentyńską. Ruch w obu kierunkach odbywa się zmodernizowaną jezdnią południową.

Na skrzyżowaniach al. IX Wieków Kielc z ul. Warszawską oraz Bodzentyńską/Starodomaszowską - jak dotychczas – funkcjonują skrzyżowania z ruchem okrężnym. wlot ulicy Starodomaszowskiej do tymczasowego ronda jest jednokierunkowy. Nie ma zatem możliwości wjazdu ze skrzyżowania al. IX Wieków Kielc/Starodomaszowska/Bodzentyńska w ul. Starodomaszowską. Objazd do ul. Starodomaszowskiej został wyznaczony ulicami Radiową – Kaczorowskiego.

Roboty drogowe w śródmieściu

Przywrócony został ruch dwukierunkowy na wlocie ul. Bodzentyńskiej do skrzyżowania al. IX Wieków Kielc/Starodomaszowska/Bodzentytńska oraz przystanek komunikacji miejskiej w sąsiedztwie kościoła świętego Wojciecha.

Aleja IX Wieków jest jedną z trzynastu ulic, które Miasto Kielce remontuje (bądź będzie to robić) w ramach programu "Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc". Na ten cel otrzymało ponad 61 milionów złotych z rządowego Polskiego Ładu, w sumie inwestycje mają kosztować około 70,5 miliona zł i potrwają do 2025 roku. Więcej o nich, a także utrudnieniach w śródmieściu informowaliśmy tutaj: Remonty ulic w Kielcach. Kierowcy skarżą się na drogowy paraliż, jest petycja w sprawie odwołania dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg!

Świętokrzyskie. Aleja IX Wieków w Kielcach jest w trakcie remontu. Duże utrudnienia dla kierowców!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE