Michał Olejniczak, Industria Kielce

i

Autor: Industria Kielce

Sport

Trudny wyjazd Industrii Kielce. Azoty sprawdzą formę mistrzów Polski

2023-03-21 17:07

To z pewnością będzie mecz na szczycie 20. kolejki spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Industria Kielce, czyli aktualny mistrz Polski, jedzie do Puław, gdzie zmierzy się z brązowym medalistą sprzed roku - ekipą Azotów.

Industria Kielce kontynuuje zmagania na krajowych parkietach. Przypomnijmy, że w miniony piątek mistrzowie Polski pokonali w Hali Legionów Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25, a już w środę czeka ich wyjazdowe spotkanie 20. serii PGNiG Superligi. Ich rywalem będzie czwarta w tabeli drużyna Azotów Puławy.

- Azoty to brązowy medalista z poprzedniego sezonu. W tych rozgrywkach też szło im dobrze, tylko ostatnio przegrali kilka meczów - mówi Talant Dujszebajew, trener Industrii Kielce. - Rywale nadal są groźni, zwłaszcza grając w domu. Każdy, kto gra z Industrią Kielce, nie ma nic do stracenia. Myślę, że Azoty będą chciały się zrehabilitować i dobrze pokazać się przed własną publicznością - dodaje. 

- Ostatnie spotkanie, które graliśmy w Puławach, skończyło się naszym minimalnym zwycięstwem. Mieliśmy wtedy trochę szczęścia - przypomina Szymon Sićko, rozgrywający mistrzów Polski. - Zawsze mówimy, że, oprócz Orlen Wisły Płock, to właśnie spotkania z Azotami Puławy należą do najtrudniejszych w lidze. To oczywiste, bo ekipa z Puław była przed sezonem głównym kandydatem do podium i wciąż o nie walczy. Ostatnio rywale przegrali kilka spotkań, to niespodzianka, ale stać ich na więcej. Rywale mają bardzo dobry i doświadczony zespół – dodaje.

Starcie Industrii z Azotami odbędzie się już w środę. Początek o godz. 18.15.

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce w meczu z Radomiakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE