Wypadek śmiertelny w Bielinach koło Kielc. Sprawca trafi do aresztu

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna Kielce Wypadek w Bielinach miał miejsce we wtorek 25 lipca na ulicy Kieleckiej.

Zginęły trzy osoby!

Tragedia w Bielinach koło Kielc. Kierowca podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku trafi do aresztu

2023-07-28 9:48

Na miesiąc kielecki sąd aresztował 19-latka podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w podkieleckich Bielinach, do którego doszło we wtorek w nocy w Bielinach (powiat kielecki). Kierowca auta osobowego potrącił śmiertelnie trzech pieszych.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na ulicy Kieleckiej w Bielinach. Z ustaleń policji wynika, że kierujący fordem 19-latek najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na chodnik, gdzie uderzył w trzech pieszych. Byli to mieszkańcy powiatu kieleckiego, mający 41, 44 i 45 lat. Niestety, mimo reanimacji, ich życia nie udało się uratować.

O tragedii pisaliśmy tutaj: Wypadek śmiertelny w Bielinach koło Kielc. Zginęły trzy osoby! Policja apeluje do świadków

Jak przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz po uzyskaniu opinii biegłego wskazującej, że z zatrzymanym, który przebywał w szpitalu, można wykonywać czynności procesowe, prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Śledczy ustalili, że młody kierowca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekroczył dopuszczalną prędkości o co najmniej 24 km/h. W konsekwencji utracił panowanie nad pojazdem i śmiertelnie potrącił trzech pieszych znajdujących się na chodniku.

- W toku przesłuchania Bartosz Ł. nie ustosunkował się do zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach przedstawił wersję przebiegu zdarzenia niezgodną z zebranym materiałem dowodowym - zaznaczył prokurator.

Dodał, że mając na uwadze potrzebę prawidłowego zabezpieczenia biegu postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

- Uzasadnił go obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanego, grożącą mu surową karą, a także obawą jego ucieczki lub ukrycia się. Sąd wniosek uwzględnił i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres jednego miesiąca – przekazał prokurator.

Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

Najbardziej tragiczne wypadki w Świętokrzyskiem w 2023 roku - zobacz zdjęcia poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE