Tomasz Adamek

i

Autor: Piotr Stańczak Tomasz Adamek w czerwcu 2023 roku podczas 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego spotkał się z fanami w Kielcach.

Sport

Tomasz Adamek w Fame MMA. Znany bokser ma stoczyć dwie walki. Ile zarobi?

2023-10-02 9:42

Tomasz Adamek, były pięściarz zawodowy oraz olimpijczyk weźmie udział w galach freak fight w Fame MMA (Mieszane Sporty Walki).

Jak podają media, Tomasz Adamek ma być kolejnym znanym, byłym sportowcem, który wstępuje do federacji Fame MMA. Skupia ona także różnych celebrytów, którzy próbują swych sił w octagonie.

Tomasz Adamek w Fame MMA? Ile może zarobić?

Jak podała sama federacja, były pięściarz podpisał kontrakt na dwie walki bokserskie, które ma stoczyć w przyszłym, 2024 roku. Interia podała, że za jeden pojedynek mógłby zarobić od 800 tysięcy do nawet miliona złotych. Z kim miałby walczyć, tego oficjalnie nie wiadomo. Media spekulują natomiast, że rywalem popularnego "Górala" może być Mamed Chalidow, pochodzący z Czeczenii a od wielu lat mieszkający w Polsce mistrz MMA.

Tomasz Adamek 1 grudnia skończy 46 lat. Urodził się w Żywcu, pięściarstwo zaczął trenować mając 12 lat w tamtejszym klubie Góral. W kolejnych latach reprezentował także GKS Jastrzębie, Concordię Knurów. To były zawodowy mistrz świata organizacji IBF oraz IBO w wadze junior ciężkiej a także WBC w półciężkiej. W  boksie amatorskim stoczył 120 walk, z czego 108 wygrał. Na koncie ma brązowy medal Mistrzostw Europy w wadze półciężkiej.

"Góral" nie powiedział ostatniego słowa w ringu

Przed igrzyskami olimpijskimi w Sydney (w 2000 roku) przeszedł na zawodowstwo, gdzie walczył w sumie przez osiemnaście lat. W czerwcu bieżącego roku, gdy uczestniczył w obchodach 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego w Kielcach, pytaliśmy go o to, czy byłby gotów przyjąć propozycję walki w MMA (gdyby taką dostał). - W ringu na pewno nie powiedziałem ostatniego słowa. Jeszcze powalczę przed zakończeniem kariery - mówił wówczas w rozmowie z serwisem eska.pl.

Czytaj więcej:

Tomasz Adamek na gorąco po podpisaniu kontraktu z FAME MMA. "Będzie niespodzianka!"
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE