Terytorialsi znów wspierają policjantów. Sprawdź na czym polega współpraca [ZDJĘCIA]

2020-10-16 13:24 DKS
Terytorialsi znów wspierają policjantów. Sprawdź na czym polega współpraca [ZDJĘCIA]
Autor: 10. ŚBOT / materiały prasowe Terytorialsi wspólnie z policjantami patrolują miasto.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie wspierają kieleckich policjantów. Wspólne patrole policji z terytorialsami mają głównie wspomóc monitorowanie przestrzegania kwarantanny. Szczegóły na ESKA Kielce.

Wspólne działania ze świętokrzyską policją rozpoczęło około 20 żołnierzy 10. ŚBOT. Monitoring obywateli przebywających w kwarantannie mocno obciąża policjantów, którzy muszą wykonywać również inne zadania ustawowe. Wsparcie WOT i wspólne działania są bardzo ważne, ponieważ mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Celem monitorowania jest ustalenie potrzeb socjalno-bytowych, ogólny wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz sprawdzenie przestrzegania obowiązku kwarantanny.

- Policję i Wojska Obrony Terytorialnej łączy wspólny cel – bezpieczeństwo obywateli i dobro Ojczyzny. Dlatego już w trakcie operacji „Odporna Wiosna” podejmowali wspólne działania w zakresie zapobiegania, opóźniania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Obecna współpraca i działanie obu służb, która odbywa się w ramach akcji pod kryptonimem ,,Trwała Odporność” ma nieco inny charakter - przekonuje por. Marcin Kowal, z zespołu prasowego świętokrzyskich terytorialsów.

- Cel akcji prowadzonej od czerwca, skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. Działania obecnie koncentrują się na gaszeniu ognisk koronawirusa. WOT wspiera obecnie służby medyczne, służby sanitarne, samorządy i wojewodów. Nie jest to obecność tak powszechna jak wcześnie, a żołnierze służą wsparciem w takim czasie i zakresie, na ile wsparcie jest niezbędne – por. Marcin Kowal, z zespołu prasowego świętokrzyskich terytorialsów.

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i jeden żołnierz. Do zadań wsparcia Policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne. Terytorialsi posiadają również środki ochrony indywidualnej.

Akcja "Sygnalizator" kieleckiej drogówki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.