Takiej imprezy w Kielcach jeszcze nie było. Wkrótce Festiwal Sztuk Ulicznych

2020-07-30 16:17 Dariusz Skrzyniarz
Takiej imprezy w Kielcach jeszcze nie było. Wkrótce Festiwal Sztuk Ulicznych
Autor: patrick gantz / Pixabay W Kielcach odbędzie się Festiwal Sztuk Ulicznych

Sienkiewką zawładną kuglarze, połykacze ognia, mimowie, tancerze czy muzycy. W centrum Kielc odbędzie się Festiwal Sztuk Ulicznych. Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, które stoi za inicjatywą, nawiązało kontakt z kilkudziesięcioma artystami z różnych stron Polski chcących wystąpić tego dnia w naszym mieście. Zapytaliśmy organizatorów o szczegóły tej imprezy.

Festiwal Sztuk Ulicznych w Kielcach ma odbyć się w niedzielę 16 sierpnia. Od godziny 10 na całej ulicy Sienkiewicza będziemy mogli spotkać pierwszych artystów. Ostatni zakończą swoje występy, gdy już będzie się ściemniało. Występy odbędą się też na Placu Artystów oraz na Rynku. Aktualnie, stowarzyszenie rozmawia z około 50 artystami, a wiadomo już, że 30 z nich weźmie udział w tym wydarzeniu. To osoby z różnych polskich miast, w tym także z Kielc.

Impreza ma być widowiskowa, barwna i pełna emocji. Jej celem jest ożywienie ulicy Sienkiewicza i przyciągnięcie do centrum mieszkańców oraz turystów. W niedzielę 16 sierpnia możemy przygotować się na spotkania z mimami, instrumentalistami, kuglarzami, połykaczami ognia, szczudlarzami i innymi artystami.

- Chcemy zrobić coś, co przyciągnie na Sienkiewkę mieszkańców. Coś, co pokaże piękno tej ulicy. Coś, co pokaże, że ta ulica, jeśli byłyby na niej organizowane różnego rodzaju wydarzenia, mogłaby być dumą nie tylko na tle Kielc ale i Polski – przekonuje Arkadiusz Stawicki ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Wykonawcy chętni do zaangażowania się w wydarzenie wciąż mogą do niego dołączać. Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zamierza z tego festiwalu zrobić imprezę cykliczną. Za rok ma ona potrwać dwa dni, a organizatorzy zamierzają w nią włożyć więcej pieniędzy.

Książki z USA w darze dla Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.