Szukasz pracy wakacyjnej? Musisz pamiętać o kilku zasadach

2022-07-05 12:30
Kelnerka
Autor: Pixabay

Jak i gdzie szukać pracy wakacyjnej? To podstawowe pytanie, jakie zadają sobie młodzi ludzie. Jest na to sposób... Pomóc w tym może między innymi Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz kilka ważnych zasad.

Wakacje to dobry moment aby zdobyć doświadczenie i zarobić własne pieniądze. To też dobry czas na sprawdzenie, czy Wasz wymarzony zawód to na pewno to, czym chcielibyście się zajmować. Jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Oferty pracy wakacyjnej zamieszczane są w różnych miejscach, na przykład na stronach agencji pracy tymczasowej, czy w mediach społecznościowych. Często też bezpośrednio na witrynach sklepów, czy punktów gastronomicznych, poszukujących pracowników. Jednak nie wszystkie pochodzą od uczciwych pracodawców. Warto poszukać opinii na temat danego pracodawcy, np. na forach, czy mediach społecznościowych.

- Pamiętajmy, by przed podjęciem zatrudnienia ustalić najważniejsze warunki. Wynagrodzenie, terminy płatności, zakres odpowiedzialności, np. za wyrządzone szkody. Ustne deklaracje pracodawcy są łatwe do podważenia. Chcąc uniknąć potencjalnych kłopotów, podstawowe warunki pracy i płacy miejmy zawsze na piśmie - radzi Aleksandra Marcinkowska dyrektor WUPu w Kielcach.

Wszystkich zainteresowanych pracą wakacyjną Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do kontaktu z doradcami zawodowymi, którzy pomogą w szukaniu pracy i napisaniu CV.​

Praca na budowie. Co zrobić, gdy nie ma osoby nadzorującej ekipę?
Sonda
Zamierzasz pracować w wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE