"Sztuknięci Teatrem". Projekt społeczny uczennic kieleckiego liceum nabiera rumieńców

2021-02-17 20:35
Sztuknięci Teatrem - projekt społeczny
Autor: "Sztuknięci Teatrem"

Swoją pasją do teatru chcą zarażać coraz więcej młodych ludzi. Dlatego projekt "Sztuknięci Teatrem" doczekał się już drugiej edycji, a działań trzech licealistek kieleckiego "Nazaretu" nie zatrzymała nawet pandemia. Swoje pomysły na popularyzowanie teatru realizują na razie zdalnie, a grono obserwujących ich poczynania, stale się powiększa.

- Podejmujemy różne działania, aby pokazać naszym obserwatorom w social mediach, bo tam najbardziej się udzielamy, że teatr jest interesujący więc warto się nim zainteresować - mówi przekornie Agnieszka Błaszkiewicz, kierownik projektu społecznego"Sztuknięci Teatrem", uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Agnieszka realizuje projekt wraz z dwoma koleżankami ze szkoły, które tak jak i ona są zafascynowane teatrem, dlatego pomysłów na popularyzowanie teatru, dziewczynom nie brakuje. Jednym z nich są bezpłatne warsztaty z aktorami, z którymi współpracują.

- Można poznać tajniki pracy aktora, dowiedzieć się jak przygotowuje się sztukę, czym różni się praca w teatrze od pracy na planie filmowym. Chętni uzyskają  praktyczne porady dotyczące zawodu aktora, dowiedzą się jak przygotować się do szkoły teatralnej, będzie można też zadawać pytania - opowiada Agnieszka Błaszkiewicz.

Inna propozycją, którą dziewczyny przygotowują w ramach projektu jest ciekawa gra.

- Pracujemy obecnie nad grą mobilną, która będzie zawierała walory edukacyjne w postaci ciekawostek, graficznie zaś będzie ilustrowała całą historię teatru, od starożytności po czasy współczesne. Dzięki tej grze będą mogli rywalizować między sobą znajomi, a najlepsi mogą liczyć na nagrody - mówi Monika Blicharska z projektu "Sztuknięci Teatrem", uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Dziewczyny szykują też atrakcje z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru.

- Będziemy rozsyłać kartki dla aktorów z całej Polski, które wcześniej przygotują nasi obserwujący - mówi Natalia Nogacka z projektu "Sztuknięci Teatrem", uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Do projektu "Sztuknięci Teatrem" może przyłączyć się każdy, ale autorki projektu najbardziej czekają na swoich rówieśników, by podzielić się z nimi swoim zamiłowaniem do teatru.

"Sztuknięci Teatrem" to projekt społeczny realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

 - Celem tej olimpiady jest rozpowszechnienie nauki przez praktykę, a nie teorię. Uczymy się same, w praktyce; komunikacji z ludźmi, zarządzania czasem, planowania. Wykonując ten projekt mamy nauczyć się pewnych umiejętności praktycznych - wyjaśnia Monika Blicharska.

Projekt "Sztuknięci Teatrem" potrwa do końca maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE