Szpital w Czerwonej Górze Koło Chęcin prowadzi operacje z udziałem robota chirurgicznego (1)

i

Autor: Archiwum szpitala Ten nowoczesny robot chirurgiczny służy personelowi szpitala w Czerwonej Górze.

Medycyna

Szpital w Czerwonej Górze Koło Chęcin prowadzi operacje z udziałem robota chirurgicznego

2023-03-29 14:58

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze koło Chęcin wykonuje operacje z udziałem specjalistycznego robota chirurgicznego.

- W ubiegłym roku do szerokiej palety świadczonych usług dołączył robot chirurgiczny CMR Versius, z pomocą którego można w bezpieczny i precyzyjny sposób operować pacjentów z rakiem prostaty. Wprowadzenie zabiegów z wykorzystaniem robota okazało się wielkim sukcesem. Cieszą się one stale rosnącym zainteresowaniem pacjentów - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na swojej stronie internetowej.

Pierwsze operacje z użyciem robota miały miejsce w lipcu ubiegłego roku, od tamtej pory szpital przeprowadził ich już ponad 80. Przeszkolenie z jego obsługi zaliczyły zarówno pielęgniarki, jak też asysta oraz zespół wykonujący zabiegi.

- Widzimy stały postęp w jakości wykonywanych zabiegów, co przekłada się na komfort funkcjonowania pacjenta po leczeniu. Udało się skrócić czas hospitalizacji i zminimalizować powikłania. Zarówno tzw. „pacjent zero”, jak i pozostali chorzy poddani leczeniu z użyciem systemu robotycznego pozostają pod kontrolą lekarską i czują się dobrze – podkreśla kierownik Oddziału VII Urologicznego Tomasz Suchojad.

Szpital w Czerwonej Górze Koło Chęcin prowadzi operacje z udziałem robota chirurgicznego

i

Autor: Archiwum szpitala Szpital w Czerwonej Górze Koło Chęcin korzysta z nowoczesnego robota chirurgicznego.

- Do niedawna zabiegi radykalnej prostatektomii z użyciem robota chirurgicznego były wykonywane jedynie komercyjnie. Koszt jednego zabiegu oscylował wokół kilkudziesięciu tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował jednak o zakontraktowaniu tego typu zabiegów, dzięki czemu stały się one bezpłatne dla pacjentów - informuje szpital w Czerwonej Górze.

W ciągu miesiąca w placówce tej odbywa się około dziesięciu zabiegów z użyciem robota. Rocznie szpital planuje wykonywać ich w granicach 120.

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce w meczu z Radomiakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE