Szczepionika, 3 dawka, Moderna

i

Autor: Pixabay

Szczepienia 3 dawką już możliwe, ale czy dla wszystkich?

2021-11-08 12:35

Trzecia dawka szczepień przeciwko COVID-19 dla każdej w pełni zaszczepionej osoby pełnoletniej. Jeśli od szczepienia minęło minimum 6 miesięcy, już można przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki.​ A co z osobami, które przyjęły jednodawkową szczepionkę?

Jeśli od szczepienia (drugiej dawki lub pierwszej i jedynej J&J) minęło 6 miesięcy to już można przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki.

Teraz trzecią dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby pełnoletnie z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Wówczas skierowanie na szczepienie dawką przypominającą zostanie wystawione automatycznie. Gdyby z jakiegoś powodu skierowanie nie zostało wygenerowane, może je także wystawić lekarz w punkcie szczepień.

U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki Pfizer lub Moderna.

Rejestracja na szczepienie

Na szczepienie zarejestrujesz się nie tylko w placówkach medycznych. Do akcji szczepień dołączyły apteki, galerie handlowe oraz pracodawcy.

Cały czas można także klasycznie zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i możliwa jest przez:

  • bezpłatną infolinię 989;
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333;
  • pobliski punkt szczepień (także apteki) – w województwie funkcjonuje 261 punktów szczepień (z tego 27 w aptekach). Ich lista wraz z danymi teleadresowymi i mapa dojazdu znajduje się znajduje się na stronie www.gov.pl w zakładce punkty szczepień.stronę www.pacjent.gov.pl.
To mogły być ostatnie chwile 31-latka. Jego nowe serce przybyło w ostatniej chwili
Sonda
Czy spotkała cię kiedyś groźna sytuacja na imprezie masowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE