Turystyka

Świętokrzyskie atrakcje. Popularne i mniej znane miejsca, które warto odwiedzić w weekend. Część 2

2023-10-13 8:20

Województwo świętokrzyskie obfituje w różne miejsca atrakcyjne dla turystów. Warto odwiedzić je na przykład w weekend, bez względu na porę roku. To również propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić weekend, wybrać się na spacer i zobaczyć nowe miejsca.

Zapraszamy na drugą część naszej galerii. W zestawieniu powyżej umieściliśmy zarówno te miejsca, które są znane i popularne, jak również te mniej odkryte, ale także posiadające swoje walory. W galerii umieściliśmy punkty znajdujące się w środkowych oraz południowych rejonach województwa.

Wiele miejsc, jakie pokazujemy łączy ze sobą walory przyrodnicze oraz pamięć historyczną. Coś dla siebie znajdzie zarówno badacz dziejów, miłośnik spacerów, biegania, jazdy rowerem jak też i ten, kto chce wybrać się na dłuższy spacer, aby spalić nadmiar kalorii. Warto także zapamiętać je, planując już wyprawy w długi majowy weekend.

Warto odwiedzić te miejsca, dowiedzieć się więcej i... wracać do nich w przyszłości. 

Czytaj również:

Zima w Świętokrzyskiem jak w bajce!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE