Turystyka

Świętokrzyskie atrakcje. Popularne i mniej znane miejsca, które warto odwiedzić w weekend. Część 1

2023-10-13 8:21

Województwo świętokrzyskie obfituje w miejsca atrakcyjne dla turystów. Warto odwiedzić je na przykład w weekend czy wolne popołudnie. Prezentujemy pierwszą część galerii.

Nasze zestawienie powyżej obejmuje zarówno te miejsca, które są znane i popularne, jak również te mniej odkryte, ale także posiadające swoje walory. W galerii umieściliśmy punkty znajdujące się w północnych rejonach województwa, w kolejnym materiale pokażemy atrakcje południowej części regionu.

Wiele miejsc, jakie pokazujemy łączy ze sobą walory przyrodnicze oraz pamięć historyczną. Coś dla siebie znajdzie zarówno badacz dziejów, miłośnik spacerów, biegania, jazdy rowerem jak też i ten, kto chce wybrać się na dłuższy spacer, aby spalić kalorie. Jeśli już planujecie majówkowe eskapady w Świętokrzyskiem - koniecznie musicie rozważyć poniższe propozycje.

Warto odwiedzić te miejsca, dowiedzieć się więcej i... wracać do nich w przyszłości.

Świętokrzyskie. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE