Kabaretów Skeczów Męczących - Świętokrzyskie style

i

Autor: Facebook/Kabaret Skeczów Męczących Kabaretów Skeczów Męczących z Kielc dziesięć lat temu nagrał słynny cover "Świętokrzyskie style".

Posłuchajcie!

"Świętokrzyskie style"! Pamiętacie słynny cover w wykonaniu Kabaretu Skeczów Męczących? W teledysku była miss oraz "Big Boy"!

2023-06-01 14:49

Dziesięć lat temu, w czerwcu 2013 roku miała miejsce premiera piosenki "Świętokrzyskie style", w wykonaniu znanego Kabaretu Skeczów Męczących. Po raz pierwszy usłyszeliśmy ją w trakcie Sabatu Czarownic na Kadzielni. Pamiętacie ten utwór?

Wywodzący się z Kielc Kabaret Skeczów Męczących parodiował piosenkę "Gangnam style" koreańskiego wykonawcy Bilguuna. Premiera miała miejsce w czerwcu 2013 roku i cieszyła się ogromną popularnością.

"Świętokrzyskie style" i światowy shopping

Artyści pokazali w teledysku największe atrakcje turystyczne i znane miejsca w Kielcach oraz Świętokrzyskiem - między innymi Dąb Bartek w Zagnańsku, Jura Park w Bałtowie, Centrum Bajki w Pacanowie, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni koło Chęcin (tam artyści zachęcali do "skosztowania nalewki od świętokrzyskiej dziewki"). Do stolicy województwa panowie zapraszali na "światowy shopping", wszak klient miał (i ma nadal) do wyboru "dwie galerie obok siebie".

W teledysku wystąpiła między innymi Marta Furtak, późniejsza Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej (koronę zdobyła także w 2013 roku). Wcieliła się w rolę masażystki, a towarzyszył jej... Mateusz Borkowski, czyli popularny "Big Boy", który rok później zadebiutował z Markiem Morusem i Damianem Naganą w telewizyjnym programie "Gogglebox. Przed telewizorem".

Teledysk do utworu możecie zobaczyć poniżej.

- Koledzy z Kabaretu, z którymi od lat się przyjaźnię, zaproponowali mi wtedy udział w teledysku, zgodziłem się bez wahania. To wszystko toczyło się bardzo spontanicznie. Ogólnie bardzo lubię ich covery, "Świętokrzyskie style" podbiło serca publiczności. Chłopaki mają bardzo ciekawe podejście do coverów znanych wykonawców. Dla mnie to była fajna przygoda, choć brałem też udział w innych podobnych projektach, np. programie "Dzięki Bogu już weekend" - wspomina "Big Boy".

Kabaret Skeczów Męczących promował Świętokrzyskie

Zdjęcia z udziałem Mateusza Borkowskiego oraz Marty Furtak kręcone były w hotelu Oddysey w podkieleckiej Dąbrowie, pozostałe między innymi na "Sienkiewce" oraz innych znanych miejscach w stolicy województwa i regionie. Artystom towarzyszyły także panie z zespołu ludowego Bęczkowianie.

Jest co wspominać, po 10 latach cover wcale nie traci na atrakcyjności! Sam Kabaret Skeczów Męczących obchodzi w tym roku dwudziestolecia istnienia. Aktualnie występuje w składzie: Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Jarosław Sadza i Michał Tercz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE