Pług

i

Autor: Remondis

Świętokrzyscy drogowcy gotowi do zimy

2022-10-19 18:23

W kalendarzu jeszcze jesień, ale świętokrzyscy drogowcy są już gotowi na ewentualne wybryki zimy. W trzynastu punktach w regionie stoi ciężki sprzęt, a tamtejsze magazyny pełne są soli i piasku. Wszystko po to, by mróz czy śnieg nie komplikowały życia kierowcom podróżującym po drogach krajowych.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrzymuje w naszym regionie około 750 km dróg, większość w tak zwanym drugim standardzie. Pierwszy dotyczy m.in. trasy S7.

- Przygotowania do zimy zaczynają się u nas w październiku. Magazyny soli są pełne, a sprzęt przygotowany w 80 proc., bo w tych 100 proc. będzie przygotowany w listopadzie - zaznacza Małgorzata Pawelec, rzeczniczka GDDKiA w Kielcach.

Sprzęt i sól oraz piasek czekają w trzynastu świętokrzyskich obwodach drogowych. - Mamy do dyspozycji około 100 jednostek sprzętowych, czyli pługów, pługo-solarek, piaskarek. Przygotowaliśmy około 25 tys. ton soli i innych materiałów potrzebnych do akcji "Zima", tak więc jesteśmy gotowi - dodaje Małgorzata Pawelec.

Warto pamiętać, że kierowcy mogą sprawdzać aktualne warunki pogodowe w mediach społecznościowych GDDKiA, a także dzwoniąc na numer 19 111. 

Rabaty w kształcie kontynentów w Ogorodzie Botanicznym w Kielcach

Rozpoznasz te liczby na obrazkach? Przy mniej niż 10/15 musisz odwiedzić okulistę!

Pytanie 1 z 15
To nie powinno być trudne. Jaką liczbę widzisz na obrazku?
Quiz: jaką liczbę widzisz na obrazku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE