Świetokrzyscy terytorialsi wspierają punkty szczepień

i

Autor: 10. ŚBOT

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają punkty szczepień

2021-06-10 14:58

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej cały czas są na pierwszej linii walki z COVID-19. Teraz żołnierze WOT włączyli się w kolejny obszar walki z pandemią koronawirusa. Można ich spotkać w kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień oraz w punktach przyszpitalnych w naszym województwie .

- Swoją służbą pełni blisko 40 ochotników wspierając personel medyczny poprzez pomiar temperatury, pomagając przy wypełnianiu ankiet, udzielając informacji oraz kierując ruchem. W Kielcach są to punkty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ul. Prostej, w Szpitalu Św. Aleksandra przy ul. Kościuszki oraz punkt drive-thru na terenie Targów Kielce - wylicza kpt. Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który dodaje że Żołnierzy 10. ŚBOT można spotkać w miejscach szczepień między innymi w Jędrzejowie, Czarnieckiej Górze, Opatowie, Sandomierzu i Staszowie.

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają również Powszechny Punkt Szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ponadto Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej prowadzi wspólnie z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, punkt drive-thru na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, gdzie można również przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19. Żołnierze zachęcają do zaszczepienia się w mobilnym punkcie sczepień, czyli bez wysiadania z samochodu.

Zaćmienie słońca w obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE