Świąteczna Piątka z Morsowaniem w Borkowie koło Kielc. Uczestnicy biegali, kąpali się w lodowatej wodzie. Było dużo atrakcji. Zobacz galerię zdjęć

2022-12-18 22:31

Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników Świątecznej Piątki z Morsowaniem, która odbyła się w niedzielę 18 grudnia nad zalewem w Borkowie w gminie Daleszyce.

Morsy, biegacze i "elfy" nad zalewem w Borkowie

To niesamowite wydarzenie przygotowały: Wioleta Jończyk, Agnieszka Zegadło, Agata Sikorska, Ewelina Żołądek, Anna Latkowska, Renata Barańska, Justyna Sierpińska. W imprezę zaangażowało się wielu sponsorów, z prywatnych firm, stowarzyszeń, fundacji oraz instytucji z gminy Daleszyce i powiatu kieleckiego.

Wielkie emocje obserwowaliśmy na trasach biegowych, choć nie wyniki były tu najważniejsze, ale sam udział i aktywnie spędzony czas. Uczestnicy zmierzyli się z 5-kilometrową trasą w lesie, odbył się także Bieg Elfa dla dzieci. Wzięło w nim udział ponad stu najmłodszych zawodników. Każdy otrzymał paczkę od Świętego Mikołaja, w rolę śnieżynek wcieliły się wyżej wymienione organizatorki imprezy.

- Ogromną radość przeżywały nie tylko dzieci, towarzyszyła również dorosłym, zaś wszystko odbyło się w muzycznej i świątecznej oprawie. Nie zabrakło stoisk bożonarodzeniowych z piernikami, barszczem czerwonym z uszkami, słodkościami. Uczestnicy wylosowali ponad 60 różnych nagród - relacjonowała Wioleta Jończyk.

Wioleta Jończyk w poprzednich latach organizowała bieg o nazwie "W pogoni za Mikołajem". Tym razem postanowiła połączyć siły z koleżankami i zainicjować Świąteczną Piątkę z Morsowaniem. Jak narodził się pomysł właśnie na taką imprezę?

- W czasie pandemii morsowanie stało się bardzo popularne, mam też kontakt z wieloma biegaczami, więc stwierdziłam, że dobrze jest połączyć siły obie te aktywności. Jeśli dodamy morsujących, biegaczy, dzieci, ich rodziny, gości to w niedzielę w Borkowie pojawiło się około pół tysiąca osób. Chcemy z dziewczynami kontynuować Świąteczną Piątkę także w kolejnych latach. Piękne jest to, że w imprezie startują nie tylko wyczynowcy, ale i całe rodziny, starsi ludzie, chcący spotkać się, porozmawiać, aktywnie spędzić czas - zaznacza Wioleta Jończyk, która sama bierze udział w imprezach dla biegaczy oraz morsów.

Zima w Świętokrzyskiem (Skarżysko-Kamienna)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE