Stypendia dla najzdolniejszych ze świętokrzyskiego

i

Autor: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Stypendia dla najzdolniejszych ze świętokrzyskiego

2021-12-16 15:12

Prawie 260 uczniów z regionu świętokrzyskiego otrzymało stypendium premiera. To najlepsi z najlepszych, którzy mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami na tle swoich rówieśników.

Stypendium premiera przyznawane jest na cały rok szkolny. Miesięcznie to 300 złotych, czyli w sumie 3 tysiące w skali całego roku szkolnego. Aby otrzymać stypendium premiera, uczeń musi spełnić przynajmniej jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Pod koniec roku każda szkoła typuje jednego ucznia, który ma największe osiągnięcia.

- To dzień bardzo ważny. Nie tylko dla uczniów, na których teraz się koncentrujemy, ale też dla ich rodziców, pedagogów i nauczycieli. Świetne wyniki w nauce świadczą o tym, że dobrze ukierunkowali tych młodych ludzi – powiedział podczas wręczania stypendiów wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Sukcesami może się pochwalić stypendystka Julia Idziak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

- Moje sukcesy to połączenie olimpiad i średniej z ocen na koniec poprzedniej klasy. Wtedy moja średnia wyniosła 5,92. Miałam jedną piątkę z fizyki na koniec roku i dlatego tak wyszło – śmieje się Julia Idziak. - Wiem jak to zabrzmi – ja nie uczę się dużo. Moją zaletą jest to, że dużo zapamiętuję z lekcji. Tylko czasem siadam do książek w domu, gdy przed sprawdzianami czuję, że coś powinnam nadrobić – dodaje.

Mieszkańcy LSM wspólnie ubrali choinkę ozdobami recyklingowymi

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE