bezdomny

i

Autor: Straż Miejska w Kielcach

Zdążyli w ostatniej chwili!

Straż Miejska w Kielcach uratowała życie bezdomnemu. Mężczyzna był mocno wyziębiony

2023-03-29 13:19

Straż Miejska w Kielcach błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie zareagowała na zgłoszenie o wyziębionym mężczyźnie. Dzięki odpowiedniej opiece funkcjonariuszy, a następnie ratowników medycznych, życie bezdomnego zostało uratowane. Mężczyzna trafił do szpitala w fatalnym stanie.

Do interwencji doszło we wtorek 28 marca na deptaku ulicy Sienkiewicza w Kielcach, gdzie od kilku dni błąkał się bezdomny mężczyzna. Straż Miejska niezwłocznie pojawiła się na miejscu, zastając siedzącego mężczyznę, wymagającego natychmiastowej pomocy, gdyż jego temperatura ciała wynosiła zaledwie 28 stopni Celsjusza.

Oprócz mocnego wyziębienia, kontakt z mężczyzną był utrudniony, nie wiedział jak się nazywa, bełkotał, miał zamglony wzrok i trząsł się. Strażnicy natychmiast okryli mężczyznę specjalną folią, aby go ogrzać i obserwowali go do czasu przybycia Załogi Ratownictwa Medycznego. Dzięki błyskawicznej reakcji, mężczyzna został przewieziony do szpitala i jego życie zostało uratowane.

Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE