Bieżnia

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Sprawdź się w bezpłatnym teście sprawności! Politechnika Świętokrzyska zaprasza wszystkich chętnych

2022-10-19 14:03

Wystarczy 12 minut, by sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Politechnika Świętokrzyska zaprasza na „Test Coopera dla wszystkich". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 października na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach.

Test Coopera to popularna próba wytrzymałościowa, która pomaga określić stan kondycyjny i ułatwia zaplanowanie systemu treningowego. Polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut.

Ten dystans może pokonać biegnąc, ale także maszerując - ważne, żeby był jak najdłuższy. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości, a jej dokładna ocena odczytywana jest ze specjalnych tabel podzielonych na różne kategorie wiekowe, uwzględniające także płeć. Uczestnicy testu poznają w ten sposób swoją kondycję fizyczną - tłumaczy Marek Kalwat, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.

Udział w teście jest bezpłatny. Zapisy odbędą się w dniu imprezy. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

„Test Coopera dla wszystkich" odbędzie się 22 października w godzinach od 9.00 do 13.00 na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 11 A.

Organizatorami są Centrum Sportu i AZS Politechniki Świętokrzyskiej.

Jesienny Test Coopera w Lesznie
Sonda
Czy uważasz, że w tym roku będzie zima stulecia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE