Spot promujący studia na kieleckim uniwersytecie nagrali znani absolwenci UJK

2021-06-09 13:01 MC
UJK Kielce
Autor: M.Cieślikiewicz

O tym, że warto studiować na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przekonują sami absolwenci tej kieleckiej uczelni - znani świętokrzyscy samorządowcy i politycy. Powstał spot promujący Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK.

Jego inicjatorem był absolwent tego instytutu, były marszałek województwa świętokrzyskiego, a dziś europoseł - Adam Jarubas.

- Ścieżki kariery tych osób, które zaprosiliśmy do tego spotu pokazują, że kielecki uniwersytet otwiera drogę, że jeśli ktoś ma wystarczająco dużo determinacji to może odnosić sukcesy. Jan Kochanowski, który również "gra" w tym spocie mówi - tu nie ma lipy- czyli można ukończyć bardzo atrakcyjne kierunki na UJK i z powodzeniem realizować się, odnosić sukcesy w życiu zawodowym. Teraz jest czas, kiedy wielu młodych ludzie podejmuje decyzje o wyborze studiów więc warto obejrzeć ten spot, zapoznać się z ofertą kieleckiego uniwersytetu, a promują go dzisiaj osoby, które odniosły sukces - mówi Adam Jarubas.

Wśród absolwentów promujących Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w specjalnie przygotowanym filmie jest, między innymi, Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc.

- Warto studiować na kieleckim uniwersytecie, dlatego że oferuje kierunki po których przed studentami otwierają się naprawdę drzwi. Mam nadzieję, że świadczymy o tym; to jest namacalny dowód tego, że warto tu studiować. Poza tym Kielce to jest fajne miasto ze względu na położenie geograficzne - przekonuje wiceprezydent Kielc, Marcin Chłodnicki.

Jak mówi prof. Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK, w tym spocie nieprzypadkowo prezentowali się samorządowcy.

 - To jest sygnał, że ten wydział, wydział prawa i nauk społecznych i ten konkretny instytut, kształci ludzi, którzy poprzez swoją rolę w życiu samorządowym potwierdzili przydatność kwalifikacji, które uzyskali dla ich rozwoju zawodowego, politycznego, samorządowego. To jest sygnał, ze trafiamy z ofertą - mówi dziekan.

Film promujący Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK można zobaczyć na stronie kieleckiej uczelni.

Biblioteka pod chmurką