Konferencja prasowa. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

i

Autor: Wiktoria Mitura

Słodycze, świąteczne potrawy i kartki z życzeniami. Tak, Świętokrzyskie wsparło obrońców granic

2022-01-19 12:04

Urząd Marszałkowski podsumował akcję "Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem". To gest solidarności dla służb mundurowych broniących polskiej granicy. Do akcji włączyli się świętokrzyscy przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i osoby prywatne.

Akcję #Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem, czyli gest solidarności dla naszych służb mundurowych broniących polskiej granicy zainicjował w listopadzie ubiegłego roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. Do akcji przyłączyli się przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Dla żołnierzy, służb straży granicznej, policji przekazano słodycze, ciasta, a także bożonarodzeniowe potrawy i świąteczne kartki z życzeniami.

- Pragnę podkreślić, że niezwykle wysoko oceniamy codzienne wysiłki służb mundurowych na rzecz bezpiecznej Ojczyzny – powiedział marszałek województwa Andrzej Bętkowski. – Swoje szczególne podziękowania kieruję do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy bardzo licznie i z olbrzymim zaangażowaniem wsparli akcję #Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem. Jesteśmy sercem i duchem z ludźmi, którzy na granicy, dziś, w trudnych warunkach zimowych bronią naszego bezpieczeństwa. Dziękuję inicjatorom akcji i wszystkim, którzy przyłączyli się, wsparli i docenili pracę żołnierzy i wszystkich pracujących na naszej granicy – dodał.

- Akcja przerosła nasze oczekiwania i byliśmy zbudowani pozytywnym odbiorem, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców regionu – przyznał komendant wojewódzki OHP Grzegorz Małkus. – Pięknie się spisaliśmy, udowadniając że jesteśmy solidarni, ale też sprawni w działaniu. Podziękowaliśmy mundurowym za ich pracę i gotowość, za to, że możemy bezpiecznie żyć, uczyć się, pracować.

- To były bardzo pracowite i intensywnie spędzone 2 miesiące – dodała zastępca komendanta OHP Magdalena Fogiel-Litwinek. – Był to piękny czas, bo ludzie otworzyli swoje serca, a przekazywane dary zależały oczywiście od zasobności portfela. Liczyło się zrozumienie, chęć podzielenia się świąteczną atmosferą, okazania wsparcia. Bardzo wszystkim dziękujemy – dodała.

TAK WYGLĄDA granica Polski z Białorusią! Nasz dziennikarz był na miejscu!
Sonda
Czy popierasz pomysł budowy muru na granicy z Białorusią?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE