Skatepark przy Kadzielni będzie rozbudowany

i

Autor: UM Kielce

Skatepark przy Kadzielni będzie rozbudowany

2021-08-09 10:51

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Skateparku przy Kadzielni. W Urzędzie Miasta Kielce podpisano już umowę z wykonawcą robót.

Stworzenie wielofunkcyjnego skateparku, mieszczącego się w Kielcach u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz, to początek realizacji największego i najdroższego projektu w ramach zeszłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W 2020 r. mieszkańcy Kielc na realizację projektu pn. "Skatepark i Pumptrack (tor rowerowy, deskorolkowy, hulajnogowy i rolkowy) – Aktywna Strefa przy Kadzielni i w Parku Baranowskim" oddali 2 243 głosy.

- To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób. Warto podkreślić, że wykonawcą robót jest firma z długoletnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów typu skatepark w całej Polsce i za granicą – mówi zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

Nowy obiekt wpłynie na zwiększenie atrakcyjności Kadzielni, gdzie mieszkańcy i turyści mogą już korzystać np. z tyrolki czy ścieżki spacerowo-rowerowej wokół skałki Geologów. W pobliżu skateparku znajduje się tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich, który również powstał w ramach budżetu obywatelskiego.

Na skwerze Edmunda Niziurskiego dotychczasowe przeszkody zastąpi bezpieczny i nowoczesny tor dla deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt przy Kadzielni zostanie rozbudowany o monolityczny, betonowy Skatepark wraz z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach.

Powstanie również Skatepark Kids, czyli pas z łatwiejszymi przeszkodami, przystosowany dla potrzeb mniejszych dzieci i osób początkujących. Cały teren będzie oświetlony, zostaną też ustawione ławki, stojaki, stacja naprawy rowerów oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Wartość tej inwestycji to blisko 3 mln zł. Wykonawca na realizację prac ma czas do 6 grudnia.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE