UM Kielce

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Saturatory z kielecką kranówką na Święto Kielc

2022-06-23 10:54

Prawie 30 stopni. Taka temperatura ma być w weekend w naszym mieście, a przed nami przecież Święto Kielc. Dlatego Wodociągi Kieleckie dla wszystkich mieszkańców szykują niespodziankę.

- Podczas Święta Kielc 25 i 26 czerwca, w sobotę i niedzielę na kieleckim Rynku i placu Artystów Wodociągi Kieleckie będą częstowały gazowaną kielecką kranówką, z sokiem lub bez. Tu od godziny 15.00 do 20.30 będą ustawione wodociągowe saturatory - informuje Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich.

W sobotę meteorolodzy zapowiadają temperaturę 28 stopni w cieniu, w niedzielę 29. W związku z nadchodzącymi upałami wodociągowa spółka przygotowała nie tylko saturatory, ale również dwie kurtyny wodne.

- Zostaną one uruchomione w uzgodnieniu z wydziałem zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta. Kurtyny wodne Wodociągów Kieleckich są oszczędne, ponieważ ich specjalne dysze rozpylają wodę, która tworzy chłodzącą mgiełkę, zużywają więc znacznie mniej wody niż np. kurtyny strażackie - zaznacza Ziemowit Nowak.

Juwenalia 2022 Kielce

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE