Są chętni do remontu kolejnego odcinka al. Popiełuszki w Kielcach

2020-06-30 9:11 PioR
Remont drogi
Autor: Maria Olszowska, starostwo powiatowe w Nowym Sączu Są chętni do remontu kolejnego odcinka al. Popiełuszki w Kielcach

Cztery firmy chcą wyremontować kolejny odcinek al. Popiełuszki w Kielcach. Co ważne, ich oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie. Teraz Miejski Zarząd Dróg będzie analizował te propozycje.

Swoje usługi potencjalni wykonawcy wycenili na kwoty od nieco ponad 964 tys. zł do blisko 1,14 mln zł. Przypomnijmy, że na tę inwestycję Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zaplanował maksymalnie 1,2 mln zł.

Jak już informowaliśmy, chodzi o remont około 300-metrowego odcinka al. Popiełuszki, który zaczyna się w miejscu wyremontowanego w ubiegłym roku fragmentu do okolic mostku w pobliżu skrzyżowania z ul. Ściegiennego.

- Można powiedzieć, że to nie jest inwestycja, a taki typowy remont, czyli prace polegające na sfrezowaniu starej, zniszczonej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw bitumicznych – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to roboty na al. Popiełuszki ruszą już niebawem i raczej nie przełożą się na duże utrudnienia w ruchu w tej części Kielc.

- Szacujemy, że roboty budowlane mogłyby się rozpocząć w sierpniu – mówił nam ostatnio Jarosław Skrzydło. - To będzie dosyć szybki remont. Nie powinien powodować takich utrudnień jak ten, który był prowadzony w ubiegłym roku. Chociażby z tego powodu, że odcinek, który będzie modernizowany, to jest odcinek pomiędzy skrzyżowaniami – dodaje.

Planowo remont kolejnego fragmentu al. Popiełuszki powinien zakończyć się w połowie listopada.