Są chętni do budowy drugiego odcinka obwodnicy Morawicy

2021-10-15 10:37
Są chętni do budowy obwodnicy Morawicy
Autor: GDDKiA Kielce

Aż siedmiu wykonawców złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73. Przypomnijmy, że za kilka miesięcy zakończy się budowa pierwszego etapu tej inwestycji. Docelowo obwodnica będzie miała ponad 8,5 km.

- Oferty złożone przez wykonawców opiewają na kwoty od 214,1 do 307,4 mln zł i wszystkie mieszczą się w kwocie, jaką przeznaczyliśmy na realizację inwestycji – informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.– Wszyscy wykonawcy zaoferowali zaprojektowanie i wybudowanie drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót. Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia tej najkorzystniejszej – dodaje.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek drogi krajowej nr 73 o długości ok. 4,4 km, biegnący nowym śladem. Droga będzie dwujezdniowa. Planowana jest też budowa i przebudowa skrzyżowań oraz dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego. Zaprojektowane i wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie, m.in.: dwie estakady – jedna o długości ok. pół kilometra nad rzeką Czarna Nida, a druga nad rzeką Morawka.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa budowa pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy od granicy miasta Kielce do miejscowości Brzeziny. W tym miesiącu planowane jest m.in. układanie nawierzchni na jezdni wschodniej ciągu głównego budowanej trasy. Zgodnie z umową I etap inwestycji powinien zakończyć się wiosną 2022 r. Obecnie na tym odcinku ruch w obu kierunkach odbywa się przebudowaną zachodnią jezdnią obwodnicy. Realizowane są roboty montażowe. Od zeszłego roku piesi korzystają z oddanej przed terminem kładki w Bilczy.

Paskudny wypadek pod Rawiczem

Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE