Konferencja wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Kielcach

Rządowe miliony na rozbudowę świętokrzyskich dróg

2023-02-07 9:32

Kolejne rozdanie i kolejne inwestycje. Lada moment w regionie świętokrzyskim ruszą nowe zadania dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do samorządów w naszym województwie trafi tym razem ponad 141 mln zł.

Jak poinformował Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, pieniądze z rządowego funduszu przeznaczane są zarówno na inwestycje jednoroczne, jak i wieloletnie.

- W tegorocznym rozdaniu do województwa trafiło przeszło 141 mln zł na 104 różne zadania drogowe - przekazał wojewoda. - Należy dołączyć do tego jeszcze środki na inwestycje tylko w mieście Kielce, a to jest dodatkowo ponad 23 mln zł - dodał. 

Warto zaznaczyć, że od początku działania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli od 2019 r., do naszego regionu trafiło już ponad 860 mln zł. - Jeżeli rząd mówi o zrównoważonym rozwoju, to jest to całkowita prawda. Jak podzielimy to na szesnaście województw, to widzimy, że świętokrzyskie nie odstaje mniej od innych regionów jeśli chodzi o przydzieloną kwotę. Od początku trwania programu w naszym województwie powstało ponad 1 264 km dróg - podkreślił Zbigniew Koniusz. 

Dzięki rządowemu wsparciu niebawem rozpocznie się m.in. rozbudowa drogi z Porąbek do Huty Szklanej w powiecie kieleckim czy z Majkowa do Wąchocka w powiecie starachowickim. Z kolei w samych Kielcach mają być przebudowane m.in. ulice Klonowa, Orląt Lwowskich i Piłsudskiego.

Czy w Polsce paliwo na Orlenie jest najtańsze? Wyniki naszego śledztwa zaskakują!

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE