Rządowe dotacje na modernizacje przejść dla pieszych w Świętokrzyskiem

2020-09-15 15:28 PioR
Rządowe dotacje na modernizacje przejść dla pieszych w Świętokrzyskiem
Autor: Urząd Wojewódzki w Kielcach Rządowe dotacje na modernizacje przejść dla pieszych w Świętokrzyskiem

Ponad 280 tys. zł trafiło do czterech świętokrzyskich samorządów w ramach rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Chodzi o gminy Pińczów, Mirzec i Ostrowiec Świętokrzyski oraz powiat opatowski. Dzięki temu już niebawem zmodernizowanych zostanie 16 przejść dla pieszych.

W ramach naboru do tego programu do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 49 wniosków. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 projektów. Ostatecznie pozytywną rekomendację MSWiA uzyskały cztery wnioski na łączną kwotę dofinansowania 283 303 zł. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisano umowy w tej sprawie.

- Wszyscy jesteśmy beneficjentami tego programu. Bezpieczeństwo i pieszego i kierującego poprawia się w województwie świętokrzyskim z każdym rokiem. Projekty, które zgłaszają samorządy są bardzo ciekawe i innowacyjne. Jest w nich połączenie różnorakich technologii. Jestem bardzo podbudowany formą oraz wzrostem atrakcyjności tych projektów – mówił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Rządowe wsparcie otrzymały: gmina Mirzec (70 800 zł), gmina Pińczów (58 000 zł), gmina Ostrowiec Świętokrzyski (82 203 zł) oraz powiat opatowski (72 300 zł).

- W naszej gminie zmodernizujemy osiem przejść. Głównie na drogach wojewódzkich, np. na ulicy Batalionów Chłopskich. To są punkty newralgiczne. Wszystkie przejścia zostaną odpowiednio oznakowane, chodzi mi głównie o sygnalizacje świetlne i dźwiękowe – mówił nam Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

- Aplikowaliśmy o pieniądze na modernizację przejścia dla pieszych przy Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sienkiewicza, gdzie zdarzały się różne wypadki. Te pieniądze pozwolą nam zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczniom, jak i okolicznym mieszkańcom, tym bardziej, że to przejście stanie się teraz bardzo nowoczesne – zaznaczył natomiast Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dodajmy, że w ciągu pięciu lat dzięki wsparciu z programu "Razem Bezpieczniej" w naszym regionie zrealizowano 36 projektów. Ich wartość przekroczyła 1,7 mln zł.

Kieleccy policjanci pilnują bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych w okolicach szkół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.