Rząd przewiduje DUŻY wzrost zakażeń COVID-19. Powód? Powrót dzieci do szkół

2021-09-21 10:03
Powrót do szkół
Autor: pixabay.com

Duży wzrost zakażeń już za kilkanaście dni? Tak przewidują przedstawiciele rządu. Powodem mają być uczniowie. - Powrót dzieci do szkół przełoży się na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem mniej więcej za tydzień lub dwa - ocenił we wtorek w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Rząd przewiduje DUŻY wzrost zakażeń COVID-19. Powodem powrót dzieci do szkół

Zdaniem Kraski, obecnie nie widać jeszcze związku pomiędzy rozpoczęciem roku szkolnego a wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Myślę, że jeszcze koło tygodnia - dwóch trzeba poczekać na ewentualny efekt - ocenił wiceminister.

Dodał, że efekt ten związany będzie nie tyle z pobytem dzieci w szkole, ale ze zwiększoną mobilnością dzieci i rodziców.

Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą

Kraska zaznaczył, że do tej pory dzieci przechorowywały COVID-19 w sposób łagodny, lecz najnowsze dane z USA pokazują, że wariant Delta jest dla nich bardziej groźny.

Doniesienia pokazywały, że kilkanaście młodych osób zmarło z powodu zakażenia COVID-19 - podkreślił.

Poinformował, że wariant Delta dominuje w Polsce w 99 proc. "Poprzedni wariant został praktycznie już wyparty" - zauważył wiceminister. Zastrzegł, że choć przebieg choroby po zakażeniu nowym wariantem wygląda podobnie, jednak jest on "zdecydowanie bardziej zakaźny".

Na początku mówiliśmy, że 15 minut to jest okres, kiedy przebywanie z osobą zakażoną może spowodować nasze zakażenie, przy wariancie Delta to jest kilka minut - poinformował Kraska.(

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE