Ruszyła kampania wojewody #świętokrzyskieniehejtuje

2021-09-27 14:15
Inauguracja kampani #świętokrzyskieniehejtuje
Autor: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Rusza kampania #świętokrzyskieniehejtuje. Podczas inauguracji gościem specjalnym był minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ta kampania to przede wszystkim odpowiedź na nasilającą się falę hejtu we współczesnym świecie, zarówno wirtualnym, jak i tym rzeczywistym.

- Wszystko zaczyna się od wciśnięcia klawisza, który potwierdza nasz komunikat w sieci i niesie treści związane z hejtem. Mam nadzieję, że ten dzień będzie początkiem tego, że pokażemy, iż nie ma tolerancji dla hejtu. Nie możemy pod płaszczykiem zrozumienia i patrzenia przez palce dopuszczać do sytuacji, w których hejt leje się strumieniami - mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski wsparł kampanię i zachęca do przyłączenia się innych województw.

- Niech ta kampania, niech województwo świętokrzyskie będzie sygnałem dla całej Polski, że nie możemy być pasywni wobec tego co się dzieje wokół nas - tłumaczy Niedzielski. - Niech ta kampania będzie małym kroczkiem, który tak jak efekt motyla wywoła ogromną, fundamentalną zmianę, która przyczyni się do tego, że przestaniemy tolerować to co nie powinno być tolerowane - mówi.

Kampania wojewody świętokrzyskiego ma zwiększyć świadomość społeczną zjawiska hejtu.

- Hejt stał się czymś co spotyka nas codziennie, jest to zjawisko nagminne. Powinniśmy zrobić wszystko, by z tym walczyć. Pamiętajmy, że rany, które pozostają głęboko w nas nie znikną szybko i nie na zawsze. Bardzo często u młodych ludzi pozostawiają one ślad na całe życie. Powinniśmy też zwrócić uwagę na skutki, do jakich prowadzi mowa nienawiści. Bezsilność potrafi wpłynąć na podjęcie najgorszej decyzji, jaką jest targnięcie się na własne życie – mówił wojewoda świętokrzyski.

Spot promujący kampanię #świętokrzyskieniehejtuje będzie można zobaczyć 27 września o godzinie 18.00 w mediach społecznościach Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Stowarzyszenia „Sztuka Łączenia” – partnera akcji.

Tęczowy kordon przeszedł ulicami Opola

QUIZ. Czy jesteś lubiany? Lepiej nie mieć mniej niż 10/24

Pytanie 1 z 8
Jak często jesteś o kogoś zazdrosna/y?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE