Ruszyła budowa nowego inkubatora KPT [WIDEO]

2020-07-14 0:45 MUR
kpt inkubator
Autor: UM Kielce

W Kielcach powstanie Rotterdam. Właśnie tak nazwany zostanie nowy inkubator Kieleckiego Parku Technologicznego. W poniedziałek doszło do uroczystego wbicia pierwszej łopaty pod budowę.

Inwestycję zrealizuje spółka MK Building z Kielc. Inkubator w niedalekiej przyszłości ma pełnić funkcję zaplecza dla sklepów internetowych.

– Uroczyście wbijamy łopatę pod nowy inkubator logistyczny Kieleckiego Parku Technologicznego. Nazwa Rotterdam jest nieprzypadkowa, ponieważ to holenderskie miasto jest największym oraz uniwersalnym portem przeładunkowym w Europie – wyjaśnia Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Budowa ma potrwać do połowy 2021 roku. Będzie to jeden z mniejszych obiektów KPT o powierzchni 2200 mkw. Rotterdam INC wyposażony zostanie w rampę przeładunkową, a także windę towarową. Całość podzielona zostanie na pomieszczenia magazynowe o różnej wielkości. Wewnątrz można będzie się swobodnie poruszać wózkami widłowymi i elektrycznymi, natomiast teren wokół budynku zakłada możliwość swobodnego parkowania i manewrowania samochodami dostawczymi.

Kolejny inkubator stanie przy przedłużonej ulicy Olszewskiego w kierunku Zagnańskiej, dzięki czemu będzie to atrakcyjne miejsce dla firm, którym zależy na korzystnej logistyce. – Ta inwestycja pokazuje, że tereny w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych mogą być bardzo interesujące – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Budowa inkubatora jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Koszty inwestycji to 11 milionów złotych, z czego 9 milionów pochodzi z kasy unijnej. 

W Kielcach budują inkubator logistyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.