Galeria zdjęć

Rudery i ugory w Kielcach. To miejsca wstydu, są opuszczone, zdewastowane i szpecą wizerunek miasta

2023-10-12 8:16

W kieleckim śródmieściu nie brak miejsc, które swym wyglądam szpecą wizerunek miasta. Które budynki lub tereny nadają się do wyburzenia i ponownego zagospodarowania?

W Kielcach dużo mówi się w ostatnim czasie o budowie wieżowców w różnych częściach miasta. Z drugiej strony obecnie w centrum wciąż nie brakuje miejsc, które dostarczają stolicy województwa głównie... wstydu. Dawna siedziba Policyjnej Izby Dziecka, pałacyk przy ulicy Ogrodowej czy cieszący się ponurą sławą blok-widmo przy ulicy Młodej to niektóre z tych niechlubnych wizytówek miasta.

Każdy obiekt ma oczywiście swoją historię, część budynków czeka na nowych nabywców, tereny do zagospodarowania, inne można już tylko wyburzyć. W przypadku wieżowca przy Młodej tematem zajmowali się nawet studenci Politechniki Świętokrzyskiej, o czym pisaliśmy tutaj Upiorny blok został przebadany. Co dalej?

W niektórych przypadkach ugory i ruiny znajdują się na prywatnych, ale zapomnianych terenach. Szczególnie kiepsko wypływają na wizerunek Kielc, bowiem znajdują się bezpośrednio w śródmieściu lub jego okolicach, blisko dworca kolejowego czy miejsc wypoczynku i rekreacji. Biorąc pod uwagę całe miasto - ilość takich ruder i ugorów jest zapewne większa.

Które miejsca są najbardziej upiorne i cieszą się złą sławą? Zobaczcie w galerii zdjęć powyżej.

Świętokrzyskie. Street Food Festival na ulicy Sienkiewicza i Placu Artystów w Kielcach

QUIZ. Rozpoznajesz te miejsca w Kielcach? Odpowiedz, jakie obiekty znajdują się na zdjęciach

Pytanie 1 z 8
Na którym przystanku w Kielcach znajduje się ten autobus?
QUIZ. Odkrywamy Kielce. Czy rozpoznajesz miejsce na zdjęciu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE