Remont drogi powiatowej w Chrustach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Rozpoczął się remont drogi powiatowej w Chrustach

2021-12-09 10:20

Na ten moment czekało wielu mieszkańców nie tylko miejscowości Chrusty w gminie Zagnańsk, ale także całego powiatu kieleckiego, a nawet regionu. Rozpoczął się tam właśnie remont drogi powiatowej.

Chodzi o odcinek liczący prawie kilometr trzysta metrów. W ramach inwestycji oprócz nowej nawierzchni, powstanie chodnik dla pieszych oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Modernizację przejdą także pobocza, sieć wodociągowa, rowy przydrożne, przepusty i zatoka autobusowa.

- Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie i cieszę się, że przystępujemy do pracy. Ten odcinek drogi był w fatalnym stanie, a bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów jest tu kwestią priorytetową - mówi Mirosław Gębski, starosta kielecki. - To inwestycja wyczekiwana przez wszystkich mieszkańców, nie tylko gminy Zagnańsk, ale także innych powiatów, jak skarżyskiego, którzy skracają sobie nią dojazd do domów, gdy np. zakorkowana jest ulica Radomska. Cieszymy się, że wspólnie z gminą Zagnańsk realizujemy tak ważną inwestycję - dodał.

- Chrusty są dość dużą miejscowością, w której mieści się szkoła, a tą drogą dzieci uczęszczają do niej. Dlatego tak ważne było wybudowanie chodnika. Brak jest odpowiedniego pobocza, rowy przydrożne nie są w stanie odprowadzać wody w skuteczny sposób podczas silnych opadów. Dodatkowo drogę mocno eksploatują tiry, które dojeżdżają do magazynów, mieszczących się przy ulicy Kieleckiej - zaznacza wójt gminy Wojciech Ślefarski.

Przebudowa drogi w Chrustach pochłonie blisko 4 mln zł. 60 proc. tej kwoty to rządowa dotacja, a po 20 proc. dołożyły powiat kielecki i gmina Zagnańsk.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE