Religijne programy w TVP. Widzowie mają poznać życie księży, zakonnic i parafian

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Co nowego w ramówce?

Religijne programy w TVP. Widzowie mają poznać życie księży, zakonnic i parafian

2023-09-25 13:21

Telewizja Polska od października wprowadza do ramówki nowe programy o tematyce religijnej. Mają pokazać życie księży, zakonnic oraz parafian.

Nowością w jesiennej ramówce TVP 3 ma być program "Na plebanii". Jak podaje serwis gazeta.pl, kamera ma towarzyszyć księżom, zakonnicom, parafianom w trzech wybranych miejscach w Polsce. Na razie nadawca programu nie ogłosił jeszcze, skąd konkretnie będzie on nadawany.

Życie plebanii w TVP

- Plebanie bywają centrum życia. To tutaj mieszkańcy przychodzą ze swoimi codziennymi problemami, konfliktami, kryzysami, ale i radościami. Od urodzenia przez ważne wydarzenia jak ślub czy rocznice, aż do śmierci - wszystko dzieje się na plebanii. A księża, choć jest ich coraz mniej, bywają przyjaciółmi, powiernikami, 'psychologami', czy doradcami dla swoich parafian. Coraz częściej też bardzo czynnie uczestniczą w codziennym życiu swoich społeczności - pisze TVP.

Zakonnice w reality show!

Kolejnym programem w jesiennej ramówce będą "Zrujnowani odbudowani". Będzie on opowiadał historie mężczyzn, którzy przeżywali różne problemy i perypetie osobiste, zaś potem przeszli duchowe przemiany. Wyemitowany zostanie w "Dwójce". W TVP 1 można z kolei oglądać już reality show pod tytułem "Welon, fura i brawura". Głównymi bohaterkami tego programu są trzy siostry zakonne, które opowiadają o udziale w takich wydarzeniach jak "Spotkanie na Lednicy", "Przystanek Jezus w Czaplinku" oraz koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha".

- W dotarciu na miejsce pomogą siostrom nieznajome osoby. Do swoich pojazdów zaproszą zakonnice m.in. strażak, przedsiębiorca, znana wokalistka, raper i radiowiec, i w trakcie jazdy podzielą się z nimi historiami z życia" - podaje Telewizja Polska.

Z Lublina wyruszyła 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE