Rekordowy budżet na remonty chodników w Kielcach. To aż 4 miliony złotych

2020-02-04 9:26
Chodnik
Autor: Canva.com

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach znacząco zwiększył w tym roku budżet na remonty chodników. Dzięki temu tego typu inwestycje zaplanowano m.in. wzdłuż ulic: Wrzosowej, Solidarności, Wybranieckiej czy Warszawskiej.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach wyraźnie zmienił w tym roku priorytety. Do tej pory drogowcy o wiele większy nacisk kładli na przebudowę głównych szlaków komunikacyjnych. Teraz jednak zaplanowali sporo inwestycji dotyczących mniejszych ulic w mieście, a także remontów chodników.

Kieleccy drogowcy zamiast dwóch, chcą wydać na ten cel nawet cztery miliony złotych. – To rekordowa kwota – mówi nam Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Wiele remontów chodników ma zostać przeprowadzonych w związku z planowanymi budowami ścieżek rowerowych. Chodzi m.in. o ul. Wrzosową i al. Solidarności.

- Pozostanie jeszcze pewnie duża pula pieniędzy, która będzie rozdysponowana na inne ciągi piesze. Mamy ustalone pewne priorytety. Jednym z nich jest budowa chodnika przy ul. Wybranieckiej – zaznacza Jarosław Skrzydło.

Kieleccy drogowcy myślą też o przebudowie chodników m.in. wzdłuż ul. Warszawskiej, na wysokości osiedla Sady.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE