Kielce

i

Autor: Urząd Miasta w Kielcach

Radni Kielc nie zgodzili się na obniżkę swoich diet. Dlaczego?

2023-03-20 10:00

Diety kieleckich radnych pozostaną na tym samym poziomie. Ich obniżenia po raz kolejny domagali się członkowie klubu Bezpartyjni i Niezależni. Projekt uchwały w tej sprawie nie wszedł nawet do porządku obrad ostatniej sesji.

Przypomnijmy, że kieleccy radni zdecydowali o podwyżkach swoich wynagrodzeń w grudniu 2021 r. W górę i to sporo poszły wówczas zarówno diety przewodniczącego rady, jak i przewodniczących poszczególnych komisji - o około 1,4 tys. zł. Z kolei radni otrzymali o 1350 zł więcej. W niektórych przypadkach wzrost przekroczył 90 proc.

Suchański: podwyżka była nieuzasadniona

Przeciwny podwyżkom był klub radnych Bezpartyjni i Niezależni. Dlatego podczas ostatniej sesji znowu domagał się obniżenia diet do poprzedniego poziomu.

- Radni wielokrotnie mówią, jak dbają o finanse miasta i jaka jest ciężka jego sytuacja. Nie przeszkadzało im jednak podnieść sobie diety o prawie 100 proc. Ta podwyżka nie była niczym uzasadniona. Dlatego apelujemy o przywrócenie tych diet do poziomu, jaki był wcześniej i na jaki wszyscy się godzili startując w wyborach - argumentował radny Kamil Suchański.

Ostatecznie jednak na ostatniej sesji w ogóle nie doszło do głosowania w tej sprawie. Radny Tadeusz Kozior z PiS-u złożyły wniosek formalny, by zdjąć ten projekt uchwały z porządku obrad. Poparło go aż 20 radnych, a 5 było przeciw.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE