Puchar za zdobycie mistrzostwa Polski w piłce ręcznej trafił do służby zdrowia

2021-06-08 23:32 MUR
vive
Autor: Maciej Urban

Szczypiorniści Łomży VIVE Kielce chcieli w ten sposób podziękować wszystkim medykom za wkład w walkę z pandemią. Trofeum zostało przekazane na ręce Bartosza Stemplewskiego, dyrektora szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

- Dziękuję zawodnikom za to, że zdobyli ten puchar - nie pierwszy, ale i nie ostatni raz. Dziękuję zarządowi za to, że pamiętali o pracownikach szpitala i docenili ich wkład w tym jakże trudnym ostatnio czasie. W imieniu całej załogi dziękuję. Jesteście najlepsi - powiedział Bartosz Stemplewski.

Puchar przekazał kapitan drużyny Andreas Wolf. 18-te trofeum kieleckich szczypiornistów za zdobycie mistrzostwa Polski można obecnie zobaczyć na Izbie Przyjęć Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii.

- W tym roku też jesteśmy dobrzy, bo wygraliśmy mistrzostwo i Puchar Polski, ale najlepsi jesteście wy, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Bo to dzięki Wam możemy dziś tu stać i mówić, że zdobyliśmy mistrzostwo. To był dziwny rok, pandemia, były mecze bez widzów. Wielokrotnie przechodziliśmy testy. Dzięki pracownikom szpitala jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. To wy jesteście prawdziwymi gladiatorami. Chcieliśmy szczególnie podkreślić, że to wy jesteście najlepsi. Od tego roku zaczęliśmy współpracę Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Kielcach. Chciałem podziękować panu dyrektorowi, że możemy pracować z takimi wspaniałymi lekarzami - dodał Marian Urban, wiceprezes kieleckiego klubu.