Rzeka

i

Autor: pixabay.com

Przybywa wody w świętokrzyskich rzekach. Sytuacja jest jednak pod kontrolą

2022-04-26 9:36

Ostatnie opady deszczu sprawiły, że w świętokrzyskich rzekach pojawiło się trochę więcej wody. Meteorolodzy wydali nawet ostrzeżenie. - Sytuacja jest jednak pod kontrolą - zapewnia Krzysztof Koźmiński z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

- W tej chili stan ostrzegawczy jest przekroczony tylko na Słowiku o 6 cm - mówi nam Krzysztof Koźmiński. - W innych rzekach wody jest sporo, ale nie mamy przekroczonych stanów ostrzegawczych - dodaje.

Optymistyczne są też kolejne prognozy, bo w Świętokrzyskiem na razie nie ma większych opadów i na takie też się nie zanosi. - Jeśli chodzi o te główne rzeki, np. o Wisłę, to tam mamy średni stan wody. Nie ma więc żadnego zagrożenia powodziowego - zaznacza dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach. 

Poziom wody w rzekach naszego regionu wciąż będzie jednak kontrolowany, bo w górach zalega jeszcze trochę śniegu, który będzie topniał. Niewykluczone, że większe opady pojawią się też na początku maja.

Ogród Botaniczny w Kielcach budzi się do życia

QUIZ. Co znaczą te słowa? Staropolszczyzna nie tylko dla znawców. Już 10/15 zaimponuje znajomym!

Pytanie 1 z 15
Kto to jest bękart?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE