Przewodnicy za darmo oprowadzą turystów po świętokrzyskich atrakcjach

2020-07-08 14:57 Dariusz Skrzyniarz
Klasztor na Świętym Krzyżu
Autor: kepass / Pixabay Przewodnik za darmo oprowadzi turystów po Świętym Krzyżu

W każdy weekend trwających wakacji turyści wybierający się w Góry Świętokrzyskie mogą za darmo skorzystać z usług przewodników. Pod okiem profesjonalisty będzie można zwiedzić najbardziej urokliwe zakątki centralnej części regionu. Na trasie „Świętokrzyskiego Free Touru” jest między innymi Osada Średniowieczna, Święty Krzyż czy gołoborze.

Akcja pod hasłem „Świętokrzyski Free Tour” będzie się odbywała w każdą sobotę i niedzielę wakacji 2020. By załapać się na wycieczkę z przewodnikiem wystarczy we wspomniane dni o godzinie 13 pojawić się na parkingu w Hucie Szklanej 36. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

Jak poinformowała Anna Łubek, dyrektor Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, sama usługa przewodnika jest darmowa. Jedyny koszt jaki muszą ponieść uczestnicy wycieczki to bilety wstępu do Osady Średniowiecznej i Świętokrzyskiego Parku Narodowego, czyli do niektórych atrakcji odwiedzanych wraz z przewodnikiem.

- W ramach wycieczki można zwiedzić osadę, zespół klasztorny na Świętym Krzyżu, czy wejść na platformę widokową, z której można podziwiać gołoborze. Przewodnik szczegółowo opowie nam o oglądanych obiektach, odpowie na pytania – zapowiedziała Anna Łubek.

Haft przeciw przemocy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.