Spot profilaktyczny

i

Autor: Świętokrzyska Policja

Ferie 2023. Świętokrzyska policja przypomina o zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież

2023-01-27 15:04

„TO TYLKO DWA TYGODNIE – NIE ZMARNUJ TEGO” . To nazwa spotu profilaktycznego stworzonego przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „PASSA”. Nie przypadkowo jego premiera odbyła się tuż przed feriami. Spot opowiada o zagrożeniach, które czekają na dzieci i młodzież.

Ferie zimowe to okres, w którym dzieci i młodzież mają dużo wolnego czasu. Ważne jest, aby ich uświadamiać, jak dobrze go spędzić. Dlatego Komenda Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz stowarzyszenie PASSA postanowili stworzyć spot profilaktyczny pod nazwą ​„TO TYLKO DWA TYGODNIE – NIE ZMARNUJ TEGO”.

Spot sfinansowano z budżetu wojewody świętokrzyskiego.

- W spocie są poruszone dwa problemy. Problem zażywania narkotyków i jego skutki oraz nieodpowiedzialne korzystanie z zimowych rozrywek, takich jak narty, czy sanki. Wiele zagrożeń czyha na dzieci i młodzież, również w internecie - mówi zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Kielcach inspektor Jarosław Tokarczyk.

- Ta tematyka jest na tyle istotna, że będziemy ją kontynuować też po zakończeniu ferii zimowych. Młodzież bardzo często spędza czas w domu, szczególnie po tym okresie pandemicznym, spotykają się w sieci - mówi Prezes Stowarzyszenia „PASSA” Katarzyna Banasik.

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE