Przebudowa ul. Naruszewicza w Kielcach wkracza w kolejny etap

2021-10-14 13:05
ul. Naruszewicza w Kielcach
Autor: UM Kielce

Firma wykonująca remont zakończyła prace związane ze stabilizacją gruntu i układaniem kruszywa. Być może jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z układaniu pierwszych warstw asfaltu.

Przebudowa ulicy Naruszewicza obejmuje odcinek o długości blisko 300 metrów, od skrzyżowania z ulicą Łokietka w kierunku północnym. Remont ulicy Naruszewicza był jednym z postulatów, jaki w ramach miejskiego programu Peryferia zgłaszali mieszkańcy Niewachlowa, Łazów i Gruchawki.

Obecnie  przebudowywana jest linia energetyczna, układane są krawężniki, powstaną też zjazdy indywidualne na posesje. Projekt zakłada również wybudowanie nowych chodników, zatok postojowych oraz placu do zawracania. Ponadto powstanie nowa sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny oraz przebudowana zostanie obecna infrastruktura elektroenergetyczna i gazowej - informuje kielecki Ratusz.

Inwestycja w całości finansowana jest z budżetu miasta i będzie kosztować blisko 1 mln 390 tys. zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na kwiecień 2022 roku.

Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!
Sonda
Czy Dzień Nauczyciela to potrzebne święto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE