covid

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Projekt "Stop wirusowi" potrwa dłużej

2022-01-04 22:16

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją w placówkach medycznych, związaną ze zwiększoną liczbą pacjentów chorych na COVID, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o zwiększeniu kwoty dofinansowania projektu "Stop wirusowi"– o blisko 3,3 mln zł i postanowił przedłużyć go do końca czerwca 2022 roku.

Początkowo projekt miał trwać tylko do końca 2020 roku, a jego dofinansowanie w grudniu ubiegłego roku wyniosło 34,5 mln zł.

Jednak w trakcie realizacji okazało się, że sytuacja epidemiczna niestety nie poprawia się tak szybko, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Musieliśmy dopasowywać projekt do bieżących potrzeb, a to oznaczało, między innymi,  przedłużenie okresu realizacji i podniesienie kwoty - tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Dzięki projektowi „Stop wirusowi!” zapewniono maksymalnie bezpieczne warunki pracy osobom będącym na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem - lekarzom, pielęgniarkom, czy pracownikom pogotowia ratunkowego.

Zakupione zostały znaczne ilości środków ochrony osobistej, jak jednorazowe maseczki, rękawiczki czy kombinezony, a także preparaty i sprzętu do dezynfekcji. Zwiększyła się także liczba testów wykrywających koronawirusa, wykonywanych w regionie świętokrzyskim oraz liczba testów na obecność przeciwciał wirusa. Kwota, jaką z projektu otrzymało Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne pozwoliła na zakup dodatkowego sprzętu i materiałów medycznych do wykonywania testów, a także zatrudnienie dodatkowego personelu w laboratorium - mówi Renata Janik.

"Stop wirusowi" to projekt własny województwa świętokrzyskiego, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWŚ 2014-2020.

Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE