Próby wyłudzenia danych osobowych pacjentów - NFZ ostrzega

2021-10-14 13:48
NFZ Kielce
Autor: M.Cieślikiewicz

Sygnały o próbach wyłudzenia danych pacjentów z placówek medycznych docierają ostatnio do świętokrzyskiego oddziału NFZ. Fundusz przypomina o ochronie danych osobowych pacjentów i ostrzega.

Docierają do nas niepokojące sygnały o próbach wyłudzenia danych pacjentów z placówek medycznych, szczególnie przychodni, przez osoby podające się za pracowników kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia. Przypominamy, że pracownicy Departamentu Kontroli NFZ nigdy nie wymagają od świadczeniodawców podania przez telefon danych osobowych pacjentów - zaznacza Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

Każdą tego typu sytuację trzeba zgłaszać do najbliższego oddziału NFZ oraz organów ścigania, z którymi Fundusz podjął już współpracę w tym zakresie - dodaje rzecznik.

Zwracamy również uwagę, aby osoby odbierające telefony w placówkach medycznych, pamiętały o obowiązku ochrony danych osobowych pacjentów, a także o możliwych próbach wyłudzenia tych danych - mówi Beata Szczepanek.

Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu

Czy jesteś odporny na ból?

Pytanie 1 z 8
Jak często odczuwasz ból?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE