Premiera na kieleckiej scenie lalkowej. „Arka Czasu” w Teatrze „Kubuś”

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz Próba spektaklu "Arka Czasu" w Teatrze Kubuś w Kielcach

Premiera na kieleckiej scenie lalkowej. „Arka Czasu” w Teatrze „Kubuś” [ZDJĘCIA]

2021-11-04 21:06

Trudny temat do rozmowy z dziećmi podejmuje Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Scena lalkowa przygotowuje spektakl na podstawie powieści „Arka Czasu” według powieści dla młodzieży autorstwa Marcina Szczygielskiego.

Sztuka opowiada o losach dziewięcioletniego Rafała, który ucieka z warszawskiego getta i ukrywa się wraz z innymi dziećmi w opuszczonym zoo doświadczając choroby, strachu i tęsknoty, ale również przyjaźni, poczucia solidarności i współczucia dla innych. Chłopiec razem z dwójką nowych przyjaciół: Lidką i Emkiem planują ucieczkę zbudowaną przez siebie arką. Jak najdalej od getta, okupowanego miasta i Morloków.

Jak powiedział reżyser Tomasz Kaczorowski, to próba zwrócenia uwagi na sprawy odmienności i praw mniejszości.

- Temat holokaustu, ucieczki z getta jest przykładem na to, że spirala nienawiści, którą potrafi rozkręcić człowiek wobec inności doprowadza do przerażającego finału – mówi reżyser Tomasz Kaczorowski.

Spektakl ma poruszać ważne tematy ale również zachwycać dzieci i młodzież.

- Przede wszystkim na młodego widza powinna oddziaływać forma, którą zaprezentujemy w spektaklu. Na przykład teatralna lalka jednym ruchem, spojrzeniem potrafi powiedzieć więcej niż cały monolog aktora. To jest fascynujące - mówi aktorka Dorota Anyż.

Premiera „Arki Czasu” w Teatrze „Kubuś” odbędzie się w najbliższą sobotę 6 listopada.

Tak wygląda Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE