Pozytywny finał akcji ratowania drzew przed wycinką

2022-10-25 14:05
Do wycięcia? Drzewa na Święciechowskiej w Lesznie ponumerowane
Autor: hak, Radio Eska

Udało się uratować kilkanaście drzew przed wycinką. To wszystko za sprawą mieszkańców, radnych i stowarzyszeń. Przypomnijmy, chodzi tu o drzewa, które miały być wycięte w związku z przebudową ulicy Karczówkowskiej w rejonie wlotu do Jagiellońskiej w Kielcach.

Wielokrotne spotkania mieszkańców i radnych z władzami miasta przyniosły efekty.

- Pod tymi drzewami spotkamy się jeszcze nie raz, to dlatego, że zostały uratowane przed wycinką. Dzięki temu, że nagłośniliśmy temat razem z ruchami obywatelskimi, które się to zaangażowały: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Jagiellońskie ze Stowarzyszeniem Przyjazne Kielce. Ale tak na prawdę osobom, które często nie są zrzeszone w żadnych organizacjach - mówi radny Michał Braun, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej.

- Zawarliśmy kompromis. Z tych 16 drzew, które są na ulicy Karczówkowskiej i były przeznaczone do wycinki, dwa zostaną wycięte, siedem zostanie przesadzonych, a pozostałe zostaną na swoich miejscach - dodaje Braun.

Do przesadzenia drzew potrzebna jest jednak przesadzarka, której miasto nie posiada. Dlatego zdecydowano, że zostanie ogłoszony przetarg na profesjonalną firmę, która zajmie się przesadzeniem drzew, a później ich pielęgnacją.

Na wniosek mieszkańców przygotowany zostanie plan zagospodarowana terenu przed blokiem na rogu ulicy Karczówkowskiej i Jagiellońskiej.

Ogród Botaniczny w Kielcach
Sonda
Czy drzewa rosnące wzdłuż dróg powinny być wycięte?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE