Miejsce do składowania odpadów komunalnych

i

Autor: UM Kielce

Powstało kolejne miejsce do składowania odpadów komunalnych w regionie

2022-04-27 14:18

Powstało kolejne miejsce do składowania odpadów komunalnych. Czwarta kwatera znajduje się na terenie składowiska śmieci w Promniku. Kosztowała prawie 7 mln zł i powinna zabezpieczyć potrzeby mieszkańców Kielc oraz przyległych gmin na najbliższe 20-30 lat.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zakończyło ważną inwestycję. W Promniku powstała czwarta kwatera, przeznaczona do składowania odpadów komunalnych.

- Dlatego, tak ważna była dla nas ta inwestycja, ponieważ już szacowane było, że pod koniec 2021 roku będzie zakończenie użytkowanie trzeciej kwatery i brak możliwości składowania odpadów na terenie Promnika - mówi Mirosław Banach, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami.

Kwatera zabezpiecza nie tylko miasto Kielce, ale i również powiat kielecki.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w najbliższej perspektywie chce ograniczyć składowanie śmieci. Będzie to realizowane na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest jeszcze większe wzmocnienie procesu segregacji odpadów.

- Wymagają od nas tego także nowe przepisy. Ponadto zakładają one by więcej odpadów poddawać recyklingowi, fermentacji, produkować nawóz – tłumaczy prezes PGO, Mirosław Banach.

Magda Bereda twarzą elektrośmieci?

QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!

Pytanie 1 z 10
Kartony po mleku i napojach wyrzucisz do...
QUIZ. Wiesz, jak segregować śmieci? Sprawdź, czy musiałbyś zapłacić karę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE