Park kieszonkowy powstaje na kieleckim Szydłówku

i

Autor: UM Kielce Park kieszonkowy powstaje na kieleckim Szydłówku

Powstaje pierwszy w Kielcach park kieszonkowy. Gdzie?

2021-11-08 15:51

To będzie niewielki skwer wypełniony roślinami i małą architekturą. Pierwszy w Kielcach park kieszonkowy powstaje na osiedlu Szydłówek. To mieszkańcy zdecydowali jak zagospodarować to miejsce. Mini park ma być gotowy w grudniu.

Park kieszonkowy to takie zielone miejsce integracji sąsiedzkiej. Zamieniliśmy skwer, który do tej pory nie był często odwiedzany przez mieszkańców, gdzie była stara, nieczynna już fontanna, w miejsce które będzie kwitnąć roślinnością. Bardzo się cieszę, że taka przestrzeń powstanie na jednym z kieleckich osiedli - mówi Agata Wojda zastępczyni prezydenta Kielc.

Na skwerze posadzonych będzie ponad pół tysiąca różnych gatunków roślin.

Obok pawilonów na ulicy Wiśniowej powstanie strefa zielona z ławkami do wypoczynku. Pojawi się tam ponad 500 nowych nasadzeń różnych roślin, tak aby mieszkańcy mogli cieszyć się i ozdobnymi trawami i krzewami, a także drzewami -  mówi Agata Wojda, wiceprezydent Kielc.

Projekt nasadzeń to dzieło ogrodnika miejskiego, a wykonawcą robót jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

Mini park  na kieleckim Szydłówku ma być gotowy do 10 grudnia - informuje Urząd Miasta w Kielcach.

Krakowski Ogród Świateł otwiera się dla zwiedzających. Wystawa pt . Królewna Śnieżka w Ogrodzie doświadczeń im. Stanisława Lema
Sonda
Czy często jeździsz na rowerze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE