Potrzebni wolontariusze do Schroniska dla Bezdomych Zwierząt w Dyminach [WIDEO]

2020-07-30 15:52 MC
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
Autor: Monika Cieślikiewicz

To zajęcie dla tych, którzy kochają czworonogi. Do wolontariatu w Schronisku w Dyminach, mogą zgłaszać się już osoby, które skończyły 15 lat. Wolontariat to nie tylko pomoc przy wyprowadzaniu psów na spacer, to również socjalizacja zwierząt, nauka podstawowych zachowań, które zwiększają szanse porzuconych czworonogów na adopcje.

Samodzielnym wolontariuszem w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach może już zostać osoba, która ukończyła 15 lat. Podpisywana jest umowa o wolontariat. Każdy wolontariusz otrzymuje swój własny identyfikator i zostaje wprowadzony w działalność schroniska. Osoby, które odbędą szkolenie, mogą już na następny dzień uczestniczyć w wolontariacie.

- Wolontariusze, przede wszystkim, wyprowadzają psy na spacer, uczą je chodzić na smyczy, bo niektóre tego nie potrafią, czeszą je, oswajają, spędzają z nimi po prostu czas, czasem pomagają też przy sprzątaniu - wyjaśnia Justyna Kurek pracownik Schroniska w Dyminach i dodaje, że wolontariusze są bardzo pomocni i potrzebni w schronisku. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
Autor: Monika Cieślikiewicz

Porzucone zwierzęta potrzebują szczególnej uwagi i ciepła, czego nie szczędzi im, między innymi, 17- letni Bartosz Mrozik, który już od roku jest wolontariuszem w Schronisku w Dyminach.

- Praca ze zwierzętami sprawia mi bardzo dużą przyjemność. To bardzo ciekawe zajęcie w wolnym czasie - zapewnia Bartosz, który stara się pomagać bezdomnym zwierzakom jak najczęściej. - Jestem w schronisku pięć razy w tygodniu. Chciałbym więcej, ale mam też obowiązki szkolne. Zaczęło się od tego, że najpierw adoptowałem zwierzę, potem zainteresowała mnie pomoc zwierzętom. Zacząłem przyjeżdżać do schroniska ze znajomymi i tak zaczęła się moja przygoda z wolontariatem. To moje hobby. Kocham zwierzęta - dodaje.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
Autor: Monika Cieślikiewicz

Szkolenia dla wolontariuszy odbędą się w sobotę 08.08.2020r. oraz w niedzielę 23.08.2020r. o godzinie 11:30. Liczba miejsc ograniczona. Zapisać można się telefonicznie, do godziny 16.00, dnia poprzedzającego szkolenie.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
Autor: Monika Cieślikiewicz
Schronisko w Dyminach koło Kielc poszukuje nowych wolontariuszy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.