Ponad 80 zawodników powalczy o trening 1 na 1 z Tadkiem Błażusiakiem. Finał ENDURO LIGII w niedzielę w Dębskiej Woli

2020-10-17 12:44 ACuk
Red Bull Enduro Liga
Autor: Marcin Kin

Zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale będą na żywo transmitowane na Red Bull TV. W rywalizacji na torze klubu BKM Racing w Dębskiej Woli weźmie udział 84 zawodników z całej Polski. Red Bull Enduro Liga to innowacyjne zawody skierowane do miłośników motocyklowego enduro.

- Jest to fajna hybryda pomiędzy światem internetowym, a światem realnym (…) Nie przenieśliśmy enduro do Internetu. Robimy coś zupełnie nowego, coś wyjątkowego. Chcieliśmy budować napięcie aż do samego finału. Nie jest tak, że zawodnik zapisuje się na zawody i jedzie. W Red Bull Enduro Lidze wszyscy uczestnicy musieli przez 1,5 miesiąca powalczyć o start! – opisuje projekt Tadeusz Błażusiak

Rywalizacja rozpoczęła się w Internecie. Ponad 200 uczestników z całej Polski przez sześć kolejnych tygodni nadsyłało video-zgłoszenia z odpowiedzią na rzucone przez Tadeusza Błażusiaka wyzwania: podjazd, kłodę, skok, bonus, gumę i oponę. Członkowie jury przyznawali punkty za technikę, stopień trudności przejazdu oraz kreatywność. 84 riderów zdobyło wymagane 10 punktów i zakwalifikowało się do walki o puchar.

Zawody na torze w Dębskiej Woli rozpocznie godzinny wyścig kwalifikacyjny. Czterdziestu najszybszych zawodników awansuje do fazy Play Off, która zakończy się 10-osobowym finałem.

Ze względów bezpieczeństwa, wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Podsumowanie części online, skrót wyścigu klasyfikacyjnego i relację z finału będzie można śledzić na redbull.pl/enduroliga. Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę 18.10 o godz. 13:45

Prócz tytułu największego Kozaka Enduro i treningu 1na1 z legendarnym Taddym, do zgarnięcia będą również nagrody rzeczowe.

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.