Pomoc dla paraolimpijczyka Piotra Pawlika. W Kielcach będzie zbiórka pieniędzy

i

Autor: Archiwum prywatne/Piotr Pawlik Piotr Pawlik odnosi sukcesy w łucznictwie. Aby móc się rozwijać, potrzebuje sprzętu.

Akcja charytatywna

Pomoc dla paraolimpijczyka Piotra Pawlika z gminy Zagnańsk. W Kielcach będzie zbiórka pieniędzy

2023-06-02 11:10

W najbliższą niedzielę 4 czerwca podczas koncertu laureatów 47. Buskich Spotkań z Folklorem odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu treningowego dla niepełnosprawnego paraolimpijczyka Piotra Pawlika.

Korowód w strojach ludowych wyruszy w niedzielę 4 czerwca o godzinie 11.00 spod Wojewódzkiego Domu Kultury do Parku Miejskiego imienia Stanisława Staszica w Kielcach, gdzie odbędzie się koncert laureatów 47. Buskich Spotkań z Folklorem.

Dramatyczny wypadek

W trakcie imprezy będzie można także wpłacić pieniądze na rzecz Piotra Pawlika, mieszkańca podkieleckiej gminy Zagnańsk. Ma on 36 lat. Jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Do 2007 roku prowadził zupełnie normalne życie, które zmieniło się całkowicie po dniu, w którym uległ wypadkowi samochodowemu. Przez prawie miesiąc był w śpiączce, następnie spędził długie miesiące w szpitalach.

- Walka moja, moich najbliższych oraz lekarzy i fizjoterapeutów sprawiła, że po trzech latach od dnia wypadku stanąłem na nogi. Obecnie jestem w stanie chodzić, jednak na dłuższe dystanse potrzebuję specjalistycznego sprzętu. Rehabilitacja trwa do dzisiaj. Do mojego życia w 2020 roku przez totalny przypadek wkroczyło łucznictwo. Pod jednym z lokalnych sklepów budowlanych spotkałem trenera łucznictwa osób z niepełnosprawnością Ryszarda Olejnika, który zaprosił mnie na treningi - wspomina Piotr Pawlik.

Możemy spełnić marzenie Piotra Pawlika

Jak wspomina, pierwsze treningi były bardzo ciężkie, brakowało mu podstawowych umiejętności i wiedzy, miał już nawet zrezygnować. Potem jednak każdy dzień przynosił postępy, aż w końcu udało mu się zdobyć pierwsze medale.

- Zwieńczeniem moich starań jest zdobycie tytułu mistrza Polski w zawodach, które odbyły się w marcu tego roku w Wiśle. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, więc mam chęć sięgać po kolejne medale i kolejne zwycięstwa. Jednak, aby to było możliwe potrzebuję profesjonalnego sprzętu. Ten, na którym obecnie trenuję ma już swoje lata, a dodatkowo jest własnością mojego trenera - dodaje Pawlik.

Ludzie dobrej woli, którzy chcą wesprzeć Piotra, mogą to uczynić już w niedzielę podczas Buskich Spotkań z Folklorem. Pieniądze można także wpłacać za pośrednictwem strony internetowej pomagam.p, szczegóły tutaj: Spełnijmy marzenie Piotra Liczy się każda złotówka.

Świętokrzyskie. Na planie filmu "Sami swoi. Początek" w Muzeum Wsi Kieleckiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE